Dolnośląska Zima 2025

dzisiaj, 7 godz temu 0

Niezapomniane ferie, górskie pejzaże, lokalne przysmaki i moc atrakcji – Samorząd Województwa Dolnośląskiego zaprasza na wydarzenie Dolnośląska Zima 2025. W weekendy w górskich kurortach na odwiedzających będą czekać najlepsze atrakcje z całego regionu.

– Narty, sanki, piesze wędrówki czy biegówki: Dolny Śląsk jak zwykle zachwyca różnorodnością i bogactwem atrakcji dla każdego. W ramach Dolnośląskiej Zimy chcemy pokazać zarówno mieszkańcom, jak i turystom, że nasz region jest idealnym miejscem na zimowy wypoczynek w trakcie ferii. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy i odkrywania uroków Dolnego Śląska! – mówi Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. 

Dolny Śląsk na ferie!

Zimowa oferta Dolnego Śląska to nie tylko ośnieżone stoki i urokliwe, górskie miasteczka, ale także liczne muzea, zamki i uzdrowiska. Akcja Dolnośląska Zima promuje najciekawsze atrakcje naszego regionu na zbliżające się ferie. Na odwiedzających czekać będą warsztaty edukacyjne, animacje, zabawa przy dźwiękach muzyki na żywo, prezentacja regionalnych produktów, degustacje, konkursy z nagrodami, a przede wszystkim białe szaleństwo.

- Przez 5 kolejnych weekendów będziemy gościć w dolnośląskich kurortach zimowych. Projekt kierujemy nie tylko do Dolnoślązaków, ale do mieszkańców całej Polski i chcemy przedstawić nasz region jako zimową stolicę Polski – dodaje wicemarszałek Michał Rado.

Sprawdź harmonogram, wypoczywaj aktywnie!

W ramach akcji odwiedzający dolnośląskie miasteczka będą mogli zapoznać się z ofertą niemal 80 atrakcji regionu. To wielkie święto turystyki, podczas którego udowadniamy, że zawsze jest pora na Dolny Śląsk, a sezon tutaj nie kończy się nigdy. Akcja rozpoczyna się już w najbliższy weekend: 25-26 stycznia 2025 – spotykamy się u stóp królowej Karkonoszy Śnieżki w Karpaczu, 1-2 lutego będziemy bawić się wspólnie w stolicy narciarstwa biegowego: w Dolnośląskim Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, 8-9 lutego 2025 zawędrujemy do cenionego przez amatorów białego szaleństwa Zieleńca, 15-16 lutego 2025 szusować będziemy w Czarnej Górze, a całość uświetni ostatni weekend 22-23 lutego 2025 w uzdrowiskowym klimacie Świeradowa-Zdroju.

- Zachęcam do odwiedzania portalu dolnyslask.travel, gdzie znajdziecie Państwo wszystkie atrakcje naszego regionu. Zapraszamy na ferie na Dolny Śląsk. Warto do nas przyjechać, szczególnie że nasza branża turystyczna potrzebuje wsparcia, aby podnieść się po niedawnej powodzi – mówi wicemarszałek Wojciech Bochnak.

Akcja pełna atrakcji

Dolny Śląsk odkrywać będziemy po królewsku, poznając ofertę naszych zamków i pałaców. Zgłębimy także tajemnice, zapuszczając się w podziemne korytarze zabytkowych kopalni i w sztolnie Projektu „Riese”. Przekonamy się, że na Dolnym Śląsku szlak ma smak wraz z producentami lokalnych produktów. Będziemy wspólnie zdobywać góry bez brawury, pamiętając o tym jak należy przygotować się na aktywne spędzanie czasu w Sudetach! Nauka nigdy nie była tak fascynująca - wśród atrakcji nie zabraknie „Pokazu Szalonego Naukowca”, czyli wybuchowych eksperymentów, przygotowanych przez animatorów z Time Gates – Bramy Czasu. Edukacyjne stoisko Karkonoskiego Parku Narodowego przekaże praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania zimowych wypraw. Karkonoskie Tajemnice – zapraszają do odkrycia świata Ducha Gór i karkonoskich legend. Nauka techniki Nordic Walking – podstawy z nagrodami i certyfikatami dla uczestników, to już propozycja Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. W programie także warsztaty ekologiczne i degustacja produktów regionalnych ze Stawów Milickich, które przybliżą bogactwo Doliny Baryczy – ostoi przyrody, tradycyjnych smaków i aktywnego wypoczynku. Stoiska promujące turystykę regionu oraz spotkania z lokalnymi producentami i rękodzielnikami jak Huta Julia z Piechowic, w której tradycja ręcznego tworzenia kryształowego szkła spotyka się z nowoczesnym designem. Uczestnicy będą mogli nie tylko podziwiać mistrzowskie wyroby, ale również wziąć udział w pokazach szlifowania szkła. Na odwiedzających czekają iście złote atrakcje… prosto z Kopalni Złota w Złotym Stoku czy ze Złotoryi, dzięki której uczestnicy przeniosą się w świat tradycji górniczych, poznają historię wydobycia cennego kruszcu w najstarszym mieście górniczym w Polsce oraz dowiedzą się, jak powstają lokalne rękodzieła. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)