Mozart w Pałacu Gladishof. Piława Górna po raz szósty na mapie Festiwalu Bachowskiego

czwartek, 17.7.2025 00:30 2485 6

W niedzielę 27 lipca o 18:00 w wyjątkowej scenerii Pałacu Gladishof w Piławie Górnej odbędzie się koncert w ramach prestiżowego Festiwalu Bachowskiego Świdnica. Wydarzenie to, na stałe wpisane w kalendarz najważniejszych imprez muzyki dawnej w naszej części Europy, już po raz szósty obejmie swoim zasięgiem także Piławę Górną.

Dzięki gościnności właścicieli „Zamczyska” – AnnyRyszarda Malinowskich – publiczność będzie miała okazję wysłuchać koncertu wybitnego pianisty Marcina Maseckiego, który zaprezentuje trzy sonaty fortepianowe Wolfganga Amadeusa Mozarta:

– nr 4 Es-dur KV 282,
– nr 5 G-dur KV 283,
– nr 6 D-dur KV 284.

Artysta znany z ogromnej wszechstronności i kreatywności, niejednokrotnie udowadniał, że potrafi zacierać granice między muzyką klasyczną a rozrywkową. Jego koncerty to nie tylko uczta dla ucha, ale i niezwykłe doświadczenie artystyczne. Masecki to również kompozytor, dyrygent, kurator życia muzycznego oraz laureat Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł” za muzykę do filmu „Powrót do tamtych dni”. Współpracuje m.in. z Capellą Cracoviensis, z którą realizuje monumentalny projekt wykonania wszystkich symfonii Haydna.

Wydarzenie w Piławie Górnej odbędzie się w ramach serii „koncertów w regionie” – integralnej części Festiwalu Bachowskiego, którego dyrektorem artystycznym i inicjatorem jest Jan Tomasz Adamus. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Tradycyjnie wydarzeniu towarzyszyć będzie romantyczny piknik w pałacowych ogrodach. Uczestników zachęcamy do przyniesienia koszy piknikowych i wspólnego spędzenia czasu w muzycznej atmosferze.

 

UM Piława Górna

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

Odpowiadasz na komentarz:
czwartek, 01.01.1970 01:00
czwartek, 17.07.2025 11:30
Może opowiedzielibyście młodzieży o utraceniu i odzyskaniu tych ziem przez Polskę. Żadnej dumy a tym bardziej godności nie macie towarzysze.
czwartek, 17.07.2025 12:36
Sprawa jest prosta. trzeba tylko trochę poznać historii. Ziemie te utraciliśmy ponieważ Polska nie była nimi zainteresowana, wolała ziemie na wschodzie,a lokalni Piastowie szybko się zgermanizowali, Odzyskaliśmy bez udziału Polski decyzją aliantów którzy w zamian za utracone ziemie......właśnie! wschodnie.... przyznali Polsce ziemie zachodnie. Co tu za brednie o głupawej godności?
Alicja czwartek, 17.07.2025 13:08
Tak szybko się nie zgermanizowali... Najpierw przecież Sląsk został utracony przez Polskę po śmierci Bolka Małego na rzecz Czech, później na rzecz Austrii, a we władaniu Prus był ok. 200 lat
Only Peace czwartek, 17.07.2025 15:33
Społeczeństwo Polskie opłacało szkołę komuś takiemu jak wy .Biedna ta nasza Polska.
wczoraj, 10 godz temu
Bo społeczeństwo polskie jest po prostu słabo wykształcone, mało inteligentne. Dlatego Polska jest i będzie biedna. A Only Peace nawet nie wie że studia obecnie są w większości przypadków płatne. Jak się ma darmową podstawówkę.....
Krzysztof wczoraj, 8 godz temu
Twoja opinia jest zbyt generalizująca i niesprawiedliwa wobec milionów Polaków. Poziom wykształcenia i inteligencji nie powinien być oceniany przez pryzmat stereotypów. W Polsce nie brakuje ambitnych i wykształconych ludzi – zarówno w miastach, jak i na wsiach. Problemy gospodarcze wynikają z wielu złożonych czynników, jak historia, polityka czy system edukacji, a nie z „głupoty” społeczeństwa. Studia dzienne na uczelniach publicznych są nadal bezpłatne, jeśli spełnia się określone warunki. W dyskusji warto opierać się na faktach i szukać konstruktywnych rozwiązań, zamiast obrażać innych.