Czekamy na Was! Moc atrakcji ziemi kłodzkiej jest do dyspozycji turystów. Odwiedzajcie je, a wesprzecie ten region
Czarna Góra, Zieleniec, Międzygórze, Polanica-Zdrój czy Duszniki-Zdrój to kapitalne miejsca, których nie dotknęła powódź i warto tam się wybrać już teraz, bo czekają na gości. Jeśli skorzystacie z tej oferty, sami spędzicie fantastyczne chwile, a wspomożecie przedsiębiorców i ich pracowników. UWAGA: dojazd wszędzie jest możliwy!
Najbardziej ucierpiały turystyczne gminy Stronie Śląskie i Lądek-Zdrój. Ale nie całe! Zbigniew Łopusiewicz, przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego podkreśla, że choćby Sienna, Janowa Góra, Stronie Śląskie Wieś, a także obiekty w innych miejscach Masywu Śnieżnika i Gór Bialskich wyszły z tej katastrofy niemal bez strat materialnych. Inne jeszcze dochodzą do normalności.
„Zatem to, co mamy najpiękniejszego – góry, lasy, kopalnie – stoją otworem. Kolejne atrakcje stają się dostępne. Jaskinia Niedźwiedzia będzie udostępniona dla turystów od 4 października” – opisuje Zbigniew Łopusiewicz. A słynny Czarna Góra Resort? Wspiera potrzebujących ze Stronia Śląskiego, ale bez Was, bez gości, to nie będzie możliwe. Przyjeżdżajcie tam już teraz i rezerwujcie miejsca na narciarskich stokach w zimie z dużym rabatem, do niedzieli jest nawet 30 proc. taniej.
„Przedsiębiorcy, aby móc utrzymać swoje obiekty potrzebują Was Turystów/Gości. Potrzebuje Was także nasz lokalny handel i usługi, równie dotkliwie potraktowane przez powódź” – podkreśla Zbigniew Łopusiewicz. Listę czynnych obiektów w Masywie Śnieżnika i w okolicy znajdziecie TUTAJ. Powstaje ona w oparciu o otrzymywane zgłoszenia od właścicieli i jest na bieżąco aktualizowana.
Do Lądka-Zdoju można dotrzeć już z każdego kierunku, a na Stawy Biskupie można swobodnie dojechać i zaparkować. Wyborna smażalnia nie ucierpiała w czasie powodzi, ale cierpią praktycznie wszyscy jej pracownicy. Dlatego właściciele, którzy w ostatnich dniach żywili wojsko i wolontariuszy. zdecydowali o jej otwarciu 4 października. Dochód z całego miesiąca przeznaczony zostanie na pomoc dla powodzian. „Już niebawem w całym Lądku-Zdroju zaświeci słońce” – zapewniają.
Na niezwykłe wydarzenie zapraszają w Międzygórzu w gminie Bystrzyca Kłodzka, gdzie było ryzyko przerwania tamy, ale wszystko skończyło się szczęśliwie. Już niebawem ta najpiękniejsza wieś na Dolnym Śląsku eksploduje feerią barw, gwarantując niezapomniane widowisko: Festiwal Kolorów, popularnie zwana jesienią. „To jeden znajlepszych momentów na wizytę w tej bajkowej krainie” – twierdzą mieszkańcy. A pozostałe najlepsze momenty? To wiosna, lato i zima!
Kto nie słyszał o Zieleńcu? Zapamiętajcie zatem: tam powodzi nie było! Piękne miasteczko Duszniki-Zdrój, a Zieleniec jest jego częścią, nie zostało bezpośrednio dotknięte przez powódź. Zieleniec Sport Arena ma niezależne źródła wody oraz nieprzerwane dostawy prądu, co zapewnia pełen komfort gościom. A jednocześnie wraz ze Stowarzyszeniem Zieleniec aktywnie angażuje się w działania pomocowe na rzecz osób poszkodowanych przez powódź. Warto tam pojechać już teraz, a nie czekać na śnieg.
Takich miejsc, które warto odwiedzić na ziemi kłodzkiej, jest znacznie więcej. W Polanicy-Zdroju w ten weekend odbywa się kapitalna impreza „Cały Kazio”, w Bystrzycy Kłodzkiej tradycyjna giełda filumenistyczna, w Kłodzku od poniedziałku ruszy twierdza, w Trzebieszowicach już teraz Zamek na Skale, który stał się schronieniem dla sąsiadów dotkniętych tragedią, wraca do działalności hotelarskiej.
Przedstawiciele muzeów, atrakcji turystycznych i lokalnych władz zachęcają do odwiedzania Dolnego Śląska, a my zwłaszcza powiatu kłodzkiego. Wspólnie apelują do turystów, by nie odwoływali rezerwacji w miejscach, które nie ucierpiały w wyniku powodzi. Oni pomagają potrzebującym, Wy pomóżmy im, a przy tym sami skorzystajcie na wypoczynku w tych stronach. Czekamy na was!
Przeczytaj komentarze (2)
Komentarze (2)