Pracowita sobotnia noc funkcjonariuszy policji i straży miejskiej. Jakie były główne powody interwencji?

dzisiaj, 4 godz temu 568 4

W minioną sobotę świdniccy funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przy współpracy Straży Miejskiej w Świdnicy brali udział w działaniach mających na celu zapewnienie ładu i porządku publicznego w ścisłym centrum miasta.

Do działań zadysponowano 12 funkcjonariuszy. Patrole Policji oraz Straży Miejskiej pilnowały porządku w centrum miasta, reagując na popełniane wykroczenia. Funkcjonariusze wylegitymowali ponad 30 osób, nakładając na sprawców wykroczeń 17 mandatów karnych. Ujawnione wykroczenia to spożywanie napojów alkoholowych w miejscach zabronionych ustawą oraz zakłócanie spokoju, porządku publicznego. W trakcie działań zatrzymano także nietrzeźwego kierującego. Łącznie mundurowi podjęli ponad 100 interwencji. 

Pamiętajmy:

Art. 431 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi

  1. Kto spożywa napoje alkoholowe wbrew zakazom określonym w art. 14 zakaz sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych ust. 1 i 2a-6 albo nabywa lub spożywa napoje alkoholowe w miejscach nielegalnej sprzedaży, albo spożywa napoje alkoholowe przyniesione przez siebie lub inną osobę w miejscach wyznaczonych do ich sprzedaży lub podawania,
    podlega karze grzywny.
    2. Usiłowanie wykroczenia określonego w ust. 1 jest karalne.
    3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w ust. 1 można orzec przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie były własnością sprawcy, jeżeli ich właściciel lub inna osoba uprawniona, nie zachowując ostrożności wymaganej w danych okolicznościach, przewidywała albo mogła przewidzieć, że mogą one służyć lub być przeznaczone do popełnienia wykroczenia.

Art. 51 KW.

§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu (orzekanej w wymiarze od 5 do 30 dni) , ograniczenia wolności ( trwa 1 miesiąc) albo grzywny (wymierzanej w wysokości od 20 do 5000 złotych) .

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.

/KPP w Świdnicy/

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

mieszkaniec osiedla młodych dzisiaj, 2 godz temu
prezydent ma proste rozwiazanie ,wydzierżawić plac przed biedronką i halą...
Maciek dzisiaj, 2 godz temu
próbują zastraszyc polaków z osiedla młodych mandatami i odcholowywac samochody,a...
Józef dzisiaj, 2 godz temu
racja ,mniej się chwalić ,a więcej pracować,a zastraszyć uczciwych polaków...
sbek dzisiaj, 3 godz temu
że tez im się chce wykonywac swoje obowiazki za które im płacimy i jeszcze tym sie chwalić,a może chodzi o zastraszenie spłwczeństwa bodnarowcy w tej propagandzie mają ,zastraszyc ludzi?