[FOTO] Wspólnota Samorządowa idzie do wyborów
Stworzenie nowych miejsc parkingowych w obrębie osiedli, rozszerzenie miejskiego monitoringu, zbudowanie basenu całorocznego, budowa kompleksu sportowego w kwartale przy ulic Głowackiego - to niektóre punkty programu zaprezentowane przez komitet Wspólnoty Samorządowej podczas konwencji wyborczej. Spotkanie odbyło się 12 października.
- Do wyborów idziemy z pomysłami i sposobem ich realizacji. Cieszy nas fakt, że dołączają do nas kolejne osoby, młodsze, starsze, takie, które chcą działać, ale poza szyldem jakiejś partii. Przeżyliśmy ostatnią kadencją w opozycji, więc znamy problemy naszego miasta od podszewki - mówił Roman Etel, szef Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej.
Wśród zaprezentowanych pomysłów znalazły się te związane z budżetem obywatelskim, wsparcie seniorów poprzez stworzenie dla nich kolejnych miejsc spotkań, upiększenie podwórek czy remont ulicy Polna Droga, która dziś pozostaje w fatalnym stanie. Wspólnota Samorządowa chce także, wzorem Wrocławia, wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej dla młodzieży.
Kandydaci, którzy wezmą udział w wyścigu o mandaty radnych to osoby o różnym wykształceniu, wieku, statusie społecznym. Z mniejszym lub większym doświadczeniem samorządowym.
- Nie boimy się stawiać na osoby młode, dlatego na naszej liście znalazła się najmłodsza kandydatka do Rady Miasta, Gabriela Rzepka. Na liście znalazł się także najbardziej doświadczony życiowo kandydat, czyli Eugeniusz Grabowski - podkreślał Jan Jaśkowiak, najmłodszy randy w poprzedniej kadencji.
W trakcie konwencji po raz kolejny podtrzymano także poparcie stowarzyszenia dla kandydata Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta, Jacka Drobnego.
Przeczytaj komentarze (17)
Komentarze (17)
Dzięki prezydentom Murdzkowi, Pałacowi i Skórskiemu powstało mnóstwo inwestycji w Świdnicy. Oto niektóre z nich: piękny Plac św. Małgorzaty, ul. Śląska, Sprzymierzeńców z nowoczesnym wiaduktem, ronda przy każdym wjeździe do miasta, Bystrzycka, Kliczkowska, Wróblewskiego, Zamenhofa, Sikorskiego, Pańska, Plac Wolności, Centrum Przesiadkowe, promenada przy Wyszyńskiego, wieża ratuszowa, Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, obwodnica, wiele odnowionych kamienic, park przy Pionierów, ścieżki w Parku Młodzieżowym, kompleks sportowo-wypoczynkowy przy Husarskiej, teren rekreacyjny i promenada na Osiedlu Młodych i hala targowa w miejsce obskurnego targu na tymże osiedlu, skwer przy bibliotece z dzikami uwielbianymi przez mieszkańców, a szczególnie przez dzieci, reforma przedszkolna, hospicjum, termomodernizacja szkół na ogromną skalę, orliki, liczne place zabaw, współtworzenie ze starostwem budowy szkoły specjalnej, Kolęda Świdnicka, Festiwal Reżyserii, Kongres Regionów dzięki któremu Świdnica zaczęła być znana w Polsce, Miasto Dzieci, Karta Dużej Rodziny, Zjazd Wszystkich Świdniczan, Encyklopedia Świdnicy, budynki socjalne i komunalne, wprowadzenie Budżetu obywatelskiego, bardzo sprawnie przeprowadzona rewolucja śmieciowa (proszę porównać z Wałbrzychem, który tonął w śmieciach). To dzięki zabiegom poprzedniego prezydenta weszliśmy do ZIT z czego teraz prezydentka może korzystać pełnymi garściami (duże pieniądze). Do tego mnóstwo imprez kulturalnych, które prezydentka teraz kontynuuje . Itd., itp….
Do tego dodajmy że trzeba było po komunistach postawić na nogi źle działające i zadłużone zakłady miejskie: MPK, wodociągi (do dziś mamy jedne z najniższych cen za wodę w Polsce) , MZEC (stabilne ceny za ciepło), poprzez dobranie mądrych zarządzających.
Prezydentka przejęła więc rozkręcony i dobrze prosperujący interes.
No i niezwykle ważna rzecz. BMS wydaje pieniądze pełnymi garściami-to potrafi każdy. Przez jedną kadencję dobiła do 127 mln długów. Poprzednicy za 3 kadencje pozostawili 68 mln długu, w tym 38 mln jeszcze po Markiewiczu. Można więc powiedzieć, że dług, jaki pozostawili, to 30 mln za 12 lat rządów. Gdyby BMS rządziła 12 lat, tak „dobrze” jak obecnie, dojechałaby do 380 mln! I kto tu był dobrym gospodarzem?
Taa dla młodzieży .A starzy wśród których są ci co walczyli o tą wolną Polskę i co mają teraz niskie renty i emerytury niech na nogach zasuwają.Albo niech płacą.Będą młodzi mieli większy szacunek dla starszych którzy będą tak traktowani i dzięki którym żyją w wolnej Polsce i mają to o czym my starsi nawet wtedy nie marzyliśmy i nie mieliśmy.