Hejt w sieci – dlaczego należy reagować? Ząbkowiccy Policjanci porozmawiali o tym z młodzieżą
Internet, pełen możliwości i pozytywnych kontaktów, niestety stał się także przestrzenią dla hejtu i mowy nienawiści, zjawisk dotkliwych i raniących, z którymi zmaga się coraz więcej młodych osób. Dlatego ząbkowiccy policjanci, w ramach prewencyjnych działań edukacyjnych, podjęli się ważnej misji – uczulić młodych ludzi na zagrożenia wynikające z internetowej przemocy słownej.
12 listopada funkcjonariusze odwiedzili Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich, gdzie zorganizowali spotkanie poświęcone tematowi hejtu. Policjanci nie tylko omówili, jak rozpoznawać i skutecznie reagować na mowę nienawiści, ale też wskazali młodzieży miejsca, gdzie mogą szukać wsparcia w przypadku doświadczenia przemocy słownej. Szczególny nacisk położono na znaczenie empatii, szacunku i odpowiedzialności za słowa, które – jak podkreślano – w sieci mogą ranić równie dotkliwie, jak w rzeczywistości.
Spotkanie było także okazją do szczerej rozmowy. Młodzież mogła swobodnie zadawać pytania, dzielić się własnymi przeżyciami, co stworzyło atmosferę otwartości i zrozumienia. Takie inicjatywy pokazują, że edukacja o odpowiedzialności i szacunku w sieci to wartości, które przyczyniają się do poprawy relacji i budowania przyjaznego otoczenia zarówno w świecie online, jak i offline.
/asp. szt. Katarzyna Mazurek, KPP Ząbkowice Śląskie/
Dodaj komentarz
Komentarze (0)