Ząbkowice: Ogłoszenie dot. stypendiów socjalnych

poniedziałek, 26.8.2019 09:20 754 0

DO 15 WRZEŚNIA 2019 ROKU W Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego przy ul. 1 Maja 15 w Ząbkowicach Śl. można składać wnioski o stypendia szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2019/2020

 

Druki wniosków są do pobrania w szkołach podstawowych,  szkołach ponadpodstawowych na terenie Gminy Ząbkowice Śl.,  w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego (parter), a także  w Referacie Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych–  ( II piętro, pokój nr 28) w Urzędzie Miejskim.

O stypendium szkolne o charakterze socjalnym mogą ubiegać się:

  1. uczniowie szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dla  dorosłych oraz słuchacze kolegiów pracowników służb społecznych  do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia;
  2.  wychowankowie publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych do czasu ukończenia realizacji   obowiązku nauki, czyli do 18 roku życia.
  3. uczniowie szkół niepublicznych nieposiadających uprawnień szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych  do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki czyli do 18 roku życia.

 

Stypendium szkolne przysługuje uczniowi zamieszkałemu na terenie gminy Ząbkowice Śląskie, znajdującemu się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie. Stypendium szkolne może otrzymać uczeń, słuchacz lub wychowanek, który wykaże, że miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 528 zł netto, oraz w rodzinie występuje co najmniej jeden z powodów: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo – wychowawczych, alkoholizm, narkomania,  a także gdy rodzina jest niepełna lub gdy wystąpiło jakieś zdarzenie losowe.

Za dochód uważa się sumę miesięcznych przychodów, bez względu na tytuł i źródło uzyskania po odliczeniu kosztów ich uzyskania, składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i chorobowe. Do dochodu wlicza się:

  • każde wynagrodzenie za pracę (netto),
  • dochód z gospodarstwa rolnego (obecnie przyjmuje się, że z 1 ha przeliczeniowego uzyskuje się miesięczny dochód  w wysokości 308 zł,
  • dochód z działalności gospodarczej,
  • świadczenia otrzymywane z powodu odbywania przez członka gospodarstwa domowego służby wojskowej lub zastępczej,
  • świadczenia z pomocy społecznej,
  • alimenty,   
  • emerytury i renty,
  • inne dochody, które nie zostały wymienione, a stanowią źródło utrzymania rodziny.

Do wniosku należy dołączyć dowody potwierdzające uzyskane dochody wszystkich członków rodziny - z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku, natomiast w przypadku utraty dochodu - z miesiąca, w którym wniosek jest składany.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)