Ambasadorzy Wałbrzycha 2019

poniedziałek, 11.3.2019 15:20 2733 0

Lekkoatletka Joanna Jóźwik, dziennikarz Wojciech Tumidalski oraz pisarka Agnieszka Szpila dołączyli do zaszczytnego grona Ambasadorów Wałbrzycha podczas uroczystej gali w Zamku Książ. Pierwsza gala „Ambasador Wałbrzycha” odbyła się w 2012 roku i już wtedy została ogłoszona jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń na Dolnym Śląsku. Jej nieodłącznym elementem jest aukcja na rzecz potrzebujących, ciężko chorujących młodych Wałbrzyszan i mieszkańców regionu. W tym roku na rzecz podopiecznych Fundacji Polska Fala zebrano ponad 62 tysiące złotych.

W ciągu ostatnich siedmiu lat Wałbrzych zyskał aż dwudziestu jeden Ambasadorów, uznanych w Polsce i świecie artystów, sportowców, biznesmenów i polityków. W zeszłym roku nagrodzono dziennikarza Tomasza Kubata, aktora i piosenkarza Jacka Bończyka oraz kierowcę rajdowego Jerzego Mazura. Podczas sobotniej gali do tego zacnego grona dołączyło kolejnych trzech Ambasadorów Zielonego Miasta. Jako pierwsza nagrodę odebrała Joanna Jóźwik, lekkoatletka i biegaczka średniodystansowa. Wałbrzyszanka z pochodzenia jest brązową medalistką Europy w tej dyscyplinie sportu. Kolejnym ambasadorem, który pamiątkową statuetkę Stokrotki odebrał z rąk prezydenta Wałbrzycha i prezes Zamku Książ Anny Żabskiej był wałbrzyszanin, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu, dziennikarz i redaktor „Rzeczypospolitej”, Wojciech Tumidalski. Wyróżnienia ambasadora Wałbrzycha nie mogła odebrać osobiście powieściopisarka Agnieszka Szpila, autorka takich książek jak „Łebki od szpilki” i „Bardo”. W jej imieniu zrobili to rodzice, Państwo Bożena i Zbigniew Szpila.

Nie bez powodu miejscem organizacji gali od samego początku jej istnienia jest „perła Dolnego Śląska”, majestatyczny Zamek Książ, najpiękniejsza wizytówka miasta. Gala promuje nie tylko Wałbrzych i jego potencjał społeczny. Istotnym aspektem wydarzenia jest bowiem rozwijanie koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu, o czym świadczy organizowana w trakcie gali aukcja charytatywna. W tym roku wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele książęcego rodu Sapiehów z Warszawy i Londynu, którzy przyjęli zaproszenie na galę. Najdroższym wylicytowanym przedmiotem okazał się serwis obiadowy na 12 osób od wałbrzyskiej fabryki porcelany „Kristoff”, który zakupił Pan Jarosław Paska. Część artystyczną wieczoru zapewnił gościom laureat dziewiątej edycji The Voice of Poland, Marcin Sójka.

- Los najbardziej pokrzywdzonych nie jest nam obojętny, dzięki hojności naszych gości zebraliśmy w tym roku 62050 złotych! W sumie razem przekazaliśmy już ponad 300 tysięcy złotych na cele charytatywne. Dzięki temu wspólnie zmieniamy nie tylko Wałbrzych, ale i świat.  Dziękujemy! – mówi prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.

Łącznie w ciągu 8 lat zebraliśmy 304 000 PLN
Łącznie w ciągu 8 lat uzyskaliśmy 24 ambasadorów
Łącznie w ciągu 7 lat pomogliśmy 23 dzieciom

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek