Człowiek – istota zdalnie sterowana?
Czy roboty przejmą władzę nad światem?
Kto już wkrótce zastąpi nas w biurze i fabryce?
Czy algorytm może mieć emocje?
W jakim celu została stworzona sztuczna inteligencja, jak działa i jaki ma wpływ na nasze życie? Wyjaśnia dr Aleksandra Przegalińska, najbardziej znana Polka w świecie nowych technologii. Premiera książki „Sztuczna inteligencja. Nieludzka, arcyludzka” już 11 marca.
Podoba mi się przekrojowość tej książki, podobają mi się odwołania do popkultury, przykłady z życia i możliwe scenariusze przyszłości. Autorka nie tylko dostarcza nam konkretnych danych, podejmuje też temat ludzkich wartości i zostawia nas z refleksją nad tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. Ta książka wciąga, trudno się od niej oderwać.
Natalia Hatalska
Sztuczna inteligencja coraz mocniej wpływa na każdą dziedzinę naszego życia. Nie należy jej się bać! Wręcz przeciwnie – trzeba ją zrozumieć i oswoić. Dlatego bardzo się cieszę, że powstała ta pasjonująca książka, nie tylko dla fanów nowych technologii.
Marcin Prokop
AUTORZY KSIĄŻKI
Aleksandra Przegalińska
Doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Instytucie Filozofii UW, doktor habilitowana w katedrze Management in Digital and Networked Societies w Akademii Leona Koźmińskiego. Do niedawna prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku. Wiosną 2020 rozpoczyna badania nad automatyzacją pracy w Labour and Worklife Program na Harvardzie jako Senior Research Fellow.
Paweł Oksanowicz
Autor książek, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie pracy w mediach. Zajmuje się etyką biznesu, jego relacjami ze społeczeństwem, innowacjami i ludzką stroną technologii
Komentarze (0)