Nauka przez zabawę i przygodę. W Starej Kopalni wyjątkowe lekcje organizują szkoły z całego regionu

dzisiaj, 6 godz temu 0

Bogata historia i industrialny urok Starej Kopalni w Wałbrzychu już od dziesięciu lat przyciągają rzeszeturystów. Górniczy kompleks to także miejsce, gdzie edukacja w unikalny sposób łączy się z zabawą. Zajęcia organizowane dla szkół w Starej Kopalni cieszą się ogromną popularnością i uznaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Tegoroczna oferta jest jeszcze ciekawsza, bogatsza i różnorodna. 

-  Od kilku lat proponujemy warsztaty i zajęcia, które w kreatywny sposób przybliżają uczniom historię regionu czy górnictwa. Wizyta w małym centrum nauki SOWA to także możliwość aktywnego uczestnictwa w eksperymentach i zadaniach, które rozbudzają ciekawość i wyobraźnię. Oferta przygotowana została we współpracy z Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA i Centrum Ceramiki Unikatowej - przyznaje Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni w Wałbrzychu. 

Zajęcia dla szkół organizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od ósmej do szesnastej. Tozajęcia muzealne, gry terenowe, zajęcia we wspomnianym małym centrum nauki SOWA, w Centrum Ceramiki Unikatowej czy propozycje warsztatów związanych ze sztukami wizualnymi. W ofercie są zajęcia dla przedszkolaków, uczniów podstawówek i szkół średnich.

-  Dbamy o to, aby zajęcia były dopasowane do wieku i zainteresowań uczniów, dzięki temu, nauka staje się fascynującą przygodą–podkreśla Malwina Kubik ze Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Uczniowie mogą zobaczyć, jak wyglądała praca w kopalni, dotknąć oryginalnych narzędzi i maszyn, których przed laty używali górnicy. Zajęcia rozwijają wyobraźnię, kreatywność, ale uczą także pracy w  grupie. 

-   Stara Kopalnia to nie tylko turystyczna atrakcja czy kulturalne serce regionu. To prawdopodobnie największe w regionie centrum edukacyjne z tak bogatą ofertą dla szkół– przekonuje dyrektorJanJędrasik. 

Z zajęć w Starej Kopalni korzystają szkoły z Wałbrzycha, Świdnicy czyWrocławia. O szczegółach edukacyjnej oferty przygotowanej przez kompleks można poczytać na www.starakopalnia.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek