Wieczorne działania służb ratowniczych

piątek, 6.12.2024 13:54 331 0

Przez kilka godzin trwały wczoraj działania służb ratowniczych w Śródmieściu po tym, jak 41-latek wszedł na rusztowanie jednego z remontowanych budynków i zagroził, że z niego skoczy. To była bardzo trudna i długa interwencja, ale dzięki profesjonalnemu działaniu funkcjonariuszy miała ona swoje szczęśliwcze zakończenie. Mężczyzna ostatecznie samodzielnie zszedł na dół. W związku z tym zdarzeniem przypominamy, że kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, że są ludzie, którzy są w stanie pomóc nam rozwiązywać problemy i pokonywać największe trudności. Pamiętajmy! Gdy przestajemy sobie radzić z natłokiem codziennych problemów, nie bójmy się skorzystać z porady specjalisty z dziedziny psychologii czy psychiatrii działających m.in. w każdej poradni zdrowia psychicznego.

W czwartek przed godziną 15:00 wałbrzyscy policjanci otrzymali od Straży Miejskiej w Wałbrzychu informację, że na rusztowaniu remontowanego budynku przy ul. Słowackiego w Śródmieściu stoi mężczyzna i krzyczy, że odbierze sobie życie. Na miejsce niezwłocznie udali się wałbrzyscy policjanci. Po kilku minutach byli tam także strażacy oraz ratownicy medyczni ze specjalistycznym sprzętem ratunkowym.

Od początku rozmowę z 41-latkiem nawiązała dzielnicowa drugiego komisariatu. Sierżant Magdalena Ignaszak przekonywała mężczyznę, że nie warto odbierać sobie życia i tłumaczyła mu, że każdy problem da się rozwiązać. W godzinach wieczornych wałbrzyską policjantkę wsparł także Zespół Negocjatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Ostatecznie po czterech godzinach – około godziny 19:00 – mężczyzna zgodził się dobrowolnie zejść na dół, ratownicy medyczni udzielili mu niezbędnej pomocy na miejscu zdarzenia, a ostatecznie 41-latek został przekazany pod opiekę specjalistów w szpitalu.

Dzięki wspólnym działaniom przeprowadzonym przez służby ratownicze interwencja miała szczęśliwe zakończenie i uratowane zostało kolejne ludzkie życie.

 

Pamiętajmy, że każdy z nas może mieć słabsze chwile, dlatego kiedy myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami, warto jest po prostu zwrócić się o pomoc. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. To osoby, które pomogą nam całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Skorzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych:

  • 116 123 – Ogólnopolska Poradnia Telefoniczna dla Osób Przeżywających Kryzys Emocjonalny, czynny całodobowo,
  • 116 111 – Bezpłatny Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, czynny całodobowo,
  • 800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny całodobowo,
  • 800 702 222 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, czynny całodobowo.

Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi wyżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo.

Możesz też zgłosić się do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Pomocy Rodzinie czy Ośrodka Interwencji Kryzysowej. W każdej z tych placówek otrzymasz pomoc, której potrzebujesz! Przysługują Ci porady i konsultacje telefoniczne, wsparcie psychologiczne, porady prawne, psychiatryczne i grupy wsparcia.

Inne przydatne numery telefonów:

  • TELEFON ZAUFANIA DLA OSÓB STARSZYCH Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich - 22 635 09 54 (w poniedziałki - 17.00 – 20.00; w środy w godz. 14.00 – 16.00 - dyżur w tematyce choroby Alzheimera; w środy - 17.00 – 20.00; w czwartki - 17.00 – 20.00);
  • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 22 668 70 00 lub 801 120 002 (całodobowa infolinia);
  • Policyjny Telefon Zaufania - 800 120 226. W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia nie wahaj się i zadzwoń pod numer alarmowy 112.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek