Partia Porozumienie zamierza ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej

wtorek, 19.12.2017 22:09 2814 1

Utworzona przez Jarosława Gowina partia Porozumienie rozpoczęła swoją działalność 4 listopada. Składa się z Partii Razem oraz nowych środowisk politycznych. Prezesem został Jarosław Gowin. Konferencja zorganizowana w kawiarni Fantazja przy ulicy Fortecznej w Wałbrzychu  miała na celu przedstawienie proponowanych przez ugrupowanie zmian w przepisach dla prowadzących działalność gospodarczą.

Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiono główne założenia przepisów zwanych „Konstytucja biznesu”. Poseł na Sejm RP Wojciech Murdzek przedstawił walory proponowanych zmian.

- „Konstytucja biznesu" kryje w sobie 5 ustaw. Najważniejszą z nich jest prawo przedsiębiorców. Jest to oś wiodąca, zawierająca najważniejsze rozwiązania. Do tego dochodzą 4 ustawy, które stanowią odrębne propozycje ustaw, aby nie zaciemniać głównego przekazu – tłumaczył Wojciech Murdzek. -  W pakiecie "Konstytucja biznesu" jest prawo przedsiębiorców, ustawa o rzeczniku małych i średnich przedsiębiorców, centralna ewidencja informacji o działalności gospodarczej, kolejna ustawa porządkuje aktywności przedsiębiorców zagranicznych i ostatnia z ustaw to przepisy wprowadzające.

Prace nad projektem rozpoczęły się w marcu 2016 roku. Wszystkie projekty trafiły do komisji nadzwyczajnej do spraw deregulacji ,której przewodniczy Wojciech Murdzek.

- W dokumencie „prawo przedsiębiorców" pojawiają się zapisy, które od dawna były postulatami przedsiębiorców, czyli między innymi postulat: „co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone". Pojawiają się takie rozwiązania jak działalność nierejestrowa. Jest też przewidziane wprowadzenie ulgi na start, gdzie przez 6 miesięcy ktoś kto zaczyna działalność gospodarczą nie będzie musiał płacić ZUSu, a przez kolejne dwa lata będzie płacił w wymiarze ZUSu zmniejszonego. Chcemy zrezygnować z REGONu, zostanie NIP. Kolejnym rozwiązaniem jest możliwość zawieszenia działalności gospodarczej na czas nieokreślony – mówi Wojciech Murdzek

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Walerian Domanski środa, 20.12.2017 01:09
Rozumiem że to są projekty w skali kraju? A w skali kraju jak na razie dzieje się źle. PiS wykupuje firmy zagraniczne i banki. To jest nacjonalizacja czyli powrot do PRL. Takie firmy jak PKO SA, PKP, LOT, Gornictwo, energetyka, przemysł miedziowy, Azoty to ciągle panstwwoe firmy! Odstrasza to kapitał zagraniczny i ucieka on z Polski. Inwestycje wyhamowały.Banki w 50% sa panstwwoe co umożliwia władzom manipulowanier pieniądzem. Podatki sa podnoszone. Moze to zakonczyć sie bankructwem i radośc z 500Plus zakonczy sie szybko.