Perła w koronie ziemi kłodzkiej, czyli Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A., ma nową prezes. Jakie ma plany?
Od 1 grudnia funkcję prezeski spółki Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A., która zarządza m.in. monumentalnym Zdrojem Wojciech, pełnić będzie Alicja Piwowar. Decyzję tę podjął samorząd wojewódzki, czyli politycy PO i PSL, bo on jest właścicielem tego przedsiębiorstwa. AKTUALIZACJA. Nowa prezes opowiedziała nam o swoich planach.
Jak sama się przedstawiała, ma 44 lata i od urodzenia mieszka w urokliwym Lądku-Zdroju. Jest mamą dwójki wspaniałych dzieci, Klaudii i Aleksandra. Ukończyła Uniwersytet Wrocławski na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii. Od ponad 20 lat pracowała w samorządzie. Była m.in. przez 6 lat zastępcą burmistrza Lądka-Zdroju. „Troska o dobro naszej społeczności to moje powołanie i pasja” – tak się opisuje.
W ostatnich wyporach parlamentarnych startowała do Sejmu z listy Trzeciej Drogi popierana przez PSL. W samym Lądku-Zdroju uzyskała dobry wynik, co było wstępem do rywalizacji o fotel burmistrza tego uzdrowiska. Gdy w kwietniu wyraźnie jednak przegrała wybory z Tomaszem Nowickim, odeszła z lądeckiego urzędu i została kierownikiem Referatu obsługi szkół w Gminie Kłodzko rządzonej przez Zbigniewa Tura.
Poprzednia prezes, noworudzianka Joanna Walaszczyk, rządziła firmą przez 6 lat. Była więcej niż kojarzona z PiS. „Trzymam mocno kciuki za przyszłe sukcesy Uzdrowiska” – napisała w mediach społecznościowych w ostatnim dniu sprawowania swej funkcji. [kot]
AKTUALIZACJA. Prezes Alicja Piwowar opowiedziała nam o swoich planach, a potem przekazała to w mediach społecznościowych. Chce współpracować z władzami gmin Lądek-Zdrój i Bystrzyca Kłodzka oraz zapowiada powrót do prac nad geotermią! I wierzy w sukces.
Z wielką radością i nadzieją obejmuję od dzisiaj, tj. 1.12.2024 r., funkcję Prezesa Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A. To dla mnie zaszczyt móc kierować jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych uzdrowisk w Polsce, które ma przed sobą ogromny potencjał rozwoju.
Moim pierwszym zadaniem będzie zapoznanie się z naszym wspaniałym zespołem – to oni są sercem tego miejsca. Oczywiście będę też dążyć do rozmów z władzami gmin Lądek-Zdrój oraz Bystrzycy Kłodzkiej, by wspólnie wyznaczyć cele, które pozwolą nam na dynamiczny rozwój.
Z szacunkiem podchodzę do bogatej tradycji, ale widzę też ogromne możliwości na przyszłość. Wierzę, że dzięki współpracy i zaangażowaniu wszystkich stron, możemy uczynić nasz region miejscem wyjątkowym – zarówno dla kuracjuszy, jak i turystów poszukujących zdrowia, relaksu oraz wysokiej jakości usług.
Jestem przekonana, że warto wrócić do tematu geotermii i ponownie przyjrzeć się potencjałowi naszych złóż. Może to być kluczowy kierunek, który otworzy przed nami nowe możliwości – zarówno w aspekcie leczniczym, jak i ekologicznym. Naturalne bogactwa, jakie posiadamy w Lądku-Zdroju i Długopolu-Zdroju, to skarb, który chcemy w pełni wykorzystać, by wprowadzać innowacyjne rozwiązania oraz wzmacniać naszą ofertę.
Moje plany obejmują szeroką gamę działań – od odbudowy infrastruktury po powodzi, przez modernizację kluczowych obiektów, aż po rozwój nowoczesnych terapii uzdrowiskowych i budowę marki.
Wierzę, że dzięki wspólnej pracy, zaangażowaniu załogi oraz wsparciu lokalnych władz i społeczności, a także przychylności właściciela spółki – Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A. stanie się wzorem nowoczesności opartej na tradycji oraz symbolem sukcesu w branży uzdrowiskowej.
Przeczytaj komentarze (28)
Komentarze (28)