Galeria do artykułu 'Domagamy się ekshumacji ofiar mordów na Wołyniu, ale już nie w Kłodzku? W UB-eckiej katowni bawią się nasze dzieci'

sobota, 5.7.2025 08:58 4612 11

Komentarze (11)

Lanca dzisiaj, 54 min temu
Byłoby wskazane by ujawnić wszem i wobec oprawców ,co swoim postępowaniem spowodowali tyle ofiar ,nazwiska imiona stopnie ,byłaby TO sprawiedliwość społeczna a tak tylko mowa o ofiarach pomordowanych kiedy poznamy zabójców ....
Czyżby TO temat "tabu"????? Może zaborca skutecznie zaciera ślady oprawców .toż to swoi....?!
Goy niedziela, 06.07.2025 19:32
Apel do autora, proszę nie denerwować obecnych władz, często POtomkow tych,którzy przyjechali tutaj na sowieckich tankach w 1945 roku razem z armią radziecką.
Wierny Tomasz dzisiaj, 4 godz temu
Bardzo prawdopodobne, że tak jest. Widać to po wynikach wyborów. W Kłodzku sowiecki pomiot ma się dobrze.
kolaborant dzisiaj, 5 godz temu
groby są też na placu zabaw powyżej spółdzielni inwalidów
Mieszkaniec Kłodzka dzisiaj, 14 godz temu
Władze Kłodzka są w tej kwestii ZA czy PRZECIW gdzie ich działania !!!
My naród święty. niedziela, 06.07.2025 22:11
W Świętochłowicach na terenie polskiego obozu koncentracyjnego, dzisiaj jest plac zabaw dla dzieci i ogródki działkowe. Tam też nikt nie miał odwagi dokonac ekshumacji. Udajemy prawy naród a swojej wstydliwej historii sie wypieramy.
Bartek. niedziela, 06.07.2025 11:14
Co już Wam się znudzili Wasi przyjaciele , którym tak ochoczo pomagaliście ?
Nawet na logo tego portaliku są dwie flagi - u góry polska , a u dołu .................
Emigrant sobota, 05.07.2025 18:31
Akurat na Ukrainie to kult ludobójców Polaków nadal trwa. To tak jakby w Berlinie była ulica Hitlera i stał przy niej pomnik Hitlera. Tak dzisiaj na Ukrainie zbrodniarze mają swoje ulice i pomniki.
tubylec sobota, 05.07.2025 19:32
Jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku w piwnicach przedszkola na ul. Grunwaldzkiej, były masywne drzwi z judaszami oraz wysokie murowane progi, które umożliwiały zalewanie cel wodą. Na ścianach były resztki metalowych konstrukcji, które służyły do codziennego podnoszenia i zamykania więziennych prycz. Katownie UB mieściły się również przy ul. Okrzei 7 (biura PSS Społem”) i przy ul. Kościuszki 2 (Centrum Pomocy Rodzinie). W tych budynkach jeszcze w latach osiemdziesiątych widoczne na zewnątrz solidne kraty na piwnicznych oknach.
Mik sobota, 05.07.2025 17:51
W latach 70 uczęszczałem tam do żłobka, więc żłobek i przedszkole było dużo wcześniej niż pisze autor artykułu, że w latach 90. Z koleji w latach 90 w szkole kolejowej kopaliśmy za boiskiem bieżnię do skoku w dal i ktoś wykopał czaszkę. Szybko skończyliśmy kopać, była policja, ale zaraz wszystko ucichło.
Ryszard sobota, 05.07.2025 09:24
Popieram tą inicjatywę, należało by przeskanować georadarem teren wokół UB i ekshumować szczątki które zapewne są tam jeszcze. Kolega mojego ojca został tam zamęczony więc wiem z jego opowiadań o zbrodniarzach których było wielu w służbie UB i nieraz byli to sąsiedzi znani i mieszkający na tej samej ulicy.