Autorzy pięknych ozdób nagrodzeni
W środę, 28 marca, w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami dorocznego konkursu, ogłoszonego przez burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza, na najpiękniejszą ozdobę stołu wielkanocnego.
Nagrody i dyplomy wręczył je autorom Zastępca Burmistrza MiastaKrystian Wołoszyn.
- Dziękujemy za wszystkie prace, każda była piękna i wyjątkowa, ale nie mogliśmy nagrodzić wszystkich. Najważniejsze jest jednak to, że powstawały rodzinnie, że był to czas spędzony wspólnie przez dzieci i ich rodziców - a to jest w tym najpiękniejsze – podkreślał Krystian Wołoszyn, który wie, co mówi, bo sam jest tatą 4-latka.
Nagrody i wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach. Tradycyjnie królowały pisanki, koszyczki, kurczaczki, baranki, słowem wszystkie te symbole, które najbardziej kojarzą nam się ze Świętami Wielkanocnymi.
Prace zostały pięknie zaprezentowane na przygotowanej z tej okazji mini wystawie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wkład pracy, pomysłowość i chęć podzielenia się swoją twórczością z innymi.
A z okazji zbliżających się świąt odbyły się jeszcze dwie miłe uroczystości dla najmłodszych świebodziczan. W poniedziałek, 26 marca, starszaki z przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych obejrzały wesoły teatrzyk, a dzień później każde przedszkole, także niepubliczne, odwiedził Wielkanocy Zajączek, obdarowując maluchy słodyczami.
Były to prezenty od Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza.
Nagrodzeni i wyróżnieni
przedszkola
-
I miejsce Nadia Sanetra - Publiczne Przedszkole Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
-
II miejsce Julia Siebielec - Przedszkole Niepubliczne Koniczynka I
-
III miejsce Fabian Łebkowski - Publiczne Przedszkole Nr 3
Wyróżnienia:
Jaś Nowak - Publiczne Przedszkole Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
Bartosz Szydłowski - Publiczne Przedszkole Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
Norbert Olejkiewicz - Przedszkole Niepubliczne Koniczynka
Maja Kulesza - Niepubliczne Przedszkole „Kraina Marzeń”
Aleksandra Benko - Publiczne Przedszkole Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
Jagoda Kalbarczyk - Przedszkole Niepubliczne Koniczynka I
Nel Obajtek - Niepubliczne Przedszkole Językowe „Chatka Puchatka”
Marcel Naronowicz - Publiczne Przedszkole Nr 3
Aniela Zapotoczny-Madetko - Publiczne Przedszkole Nr 3
Franciszek Zapotoczny-Madetko - Publiczne Przedszkole Nr 3
Szkoły podstawowe
-
I miejsce Emilia Kaczmarczyk - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2
-
II miejsce Ela Chlebowska - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3
-
III miejsce Michał Andruszkiewicz - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4
Wyróżnienia:
Zuzanna Grzeleńska - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4
Oliwia Parkitna - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3
Oskar Kmiecik - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3
Gabryś Grzelka - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7
Adrian Dopart - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3
Mateusz Bar - Publiczna Szkoła Podstawowa Integracyjna
Maria Marciszak - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2
Laura Gębarowska - Publiczna Szkoła Podstawowa Integracyjna
Dawid Wyraźny - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7
Zuzanna Zbrzyzna - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4
gimnazja
-
I miejsce Natalia Mazurczak - Zespół Szkół Specjalnych
-
II miejsce Jakub Bednarek - Publiczne Gimnazjum Nr 2
-
III miejsce Aleksandra Witczak - Publiczne Gimnazjum Nr 1
Wyróżnienia:
Ksawery Kuczyński - Społeczne Gimnazjum Akademickie
Dodaj komentarz
Komentarze (0)