Szpital Latawiec odwołuje planowane operacje z powodu braku fartuchów i maseczek
- Z dniem 12 marca 2020 r., z uwagi na ograniczenia w dostępności do asortymentu jednorazowej ochrony osobistej dla personelu medycznego na rynku, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy ogranicza na okres dwóch tygodni przyjęcia pacjentów na planowe zabiegi operacyjne - poinformowała placówka.
Jednocześnie aby ograniczyć liczbę osób z zewnątrz przyjeżdżających do szpitala nie będą w tym okresie prowadzone kwalifikacje do zabiegów dla pacjentów chcących ustalić termin zabiegu. Do odwołania obowiązuje również całkowity zakaz odwiedzin na oddziałach.
- Na tę chwilę mamy jeszcze zapasy, ale przeznaczamy je na operacje w trybie pilnym. Jeszcze dziś pacjenci będą informowani przez pracowników poszczególnych oddziałów. Generalnie na tę chwilę ograniczone są dostawy sprzętu jednorazowego - tłumaczy Łukasz Czajkowski ze szpitala Latawiec. - Oczywiście jeśli pacjent miał zabieg planowy a jego zdrowie wymaga natychmiast operacji, to lekarze ją przeprowadzą- uspokaja.
- Pragniemy jednak uspokoić i podkreślić, że nie ma zagrożenia wstrzymania przyjęć w trybie pilnym, tj. w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia pacjentów. Jednocześnie informujemy, że bez zmian funkcjonować będą poradnie i pracownie oraz laboratorium analityczne i mikrobiologiczne, przy czym w laboratorium mikrobiologicznym nie będzie możliwości pobrania od pacjentów materiałów do badań. Badania wykonywane w laboratorium mikrobiologicznym będą możliwe wyłącznie dla pacjentów ze skierowaniem lekarskim na powierzonym materiale - informują władze szpitala.
Nadal dostępne będą również porody rodzinne, przy czym uczestniczyć w nich będzie mogła jedna osoba towarzysząca, pod warunkiem podpisania oświadczenia o braku przeciwwskazań do uczestnictwa.
- Apelujemy jednak do pacjentów oraz innych osób planujących wizytę w szpitalu lub laboratorium, aby zachowały zdrowy rozsądek oraz wszelką ostrożność, a w sytuacji jakiegokolwiek potencjalnego zagrożenia, unikały wizyt w szpitalu, w tym w laboratorium. Wszelkie badania oraz wizyty, które mogą zostać odłożone w czasie zaleca się opóźnić do czasu eliminacji zagrożenia epidemiologicznego. Zachęcamy do korzystania z rejestracji w formie telefonicznej do poradni specjalistycznych oraz pracowni, w tym m.in. do pracowni rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, ultrasonografii, poradni chorób naczyń, za pośrednictwem szpitalnej infolinii tel. 74 630 60 60, celem ograniczenia konieczności korzystania z rejestracji osobistej- dodają.
Przeczytaj komentarze (7)
Komentarze (7)