19.07, Żarów: Spotkanie eksperckie "Wybory konsumenckie - jak możemy wpłynąć na nasze otoczenie?"
W ramach projektu „ŻARÓW. Miasto” zapraszamy do udziału w spotkaniu eksperckim (szkoleniu) pn. „Wybory konsumenckie – Jak możemy wpłynąć na nasze otoczenie? (Organizatorzy, a Produkt Lokalny), które odbędzie się 19 lipca w godz. 9.00-15.00 w Żarowie (Miejsce realizacji warsztatów: Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie, ul. Zamkowa 10)
- „Kompetencje Społeczności” to cykl spotkań eksperckich, które realizowane są przez Fundację Inicjatywa B w ramach programu obywatelskiego pn. „ŻARÓW. Miasto”. Warsztaty dedykowane są dla wszystkich aktywnych podmiotów z gminy Żarów i regionu, które działają na rzecz rozwoju lokalnego społeczeństwa – tłumaczy Tomasz Nycz, prezes Zarządu Fundacji Inicjatywa B
Aby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach specjalistycznych, które dedykowane są dla wszystkich ORGANIZATORÓW tworzących wydarzenia o charakterze kulturalnym, sportowym, rekreacyjnym, edukacyjnym oraz TWÓRCÓW PRODUKTU LOKALNEGO z regionu (produkty spożywcze, napoje, rękodzieło i rzemiosło, produkty ekologiczne i naturalne itp.) należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/4lTWCFa. Ilość miejsc jest ograniczona. Po warsztatach uczestnicy otrzymają certyfikaty poświadczające ukończenie kursu z „Kompetencji Społeczności”.
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkie osoby, którym idea współpracy na rzecz rozwoju Gminy Żarów jest bliska. Porozmawiamy o tym, jak codzienne wybory – także te zakupowe – mogą wspierać lokalną społeczność, środowisko i gospodarkę. Zastanowimy się, jak wspierać lokalnych wytwórców przy organizacji wydarzeń adresowanych do mieszkanek i mieszkańców, jak wydarzenia te mogą wzmocnić rozpoznawalność lokalnych marek oraz jak miasto może wykorzystać zasób w postaci lokalnych producentów, rzemieślników i artystów. Spotkanie będzie przestrzenią do wymiany doświadczeń, wspólnego planowania i szukania pomysłów na działania w duchu współpracy i odpowiedzialności.
W PROGRAMIE WARSZTATÓW:
- Porozmawiamy o tym, jak codzienne wybory – także te konsumenckie – mogą mieć znaczenie dla naszego otoczenia, i jak możemy je podejmować w sposób bardziej świadomy, z uwzględnieniem kwestii etycznych, ekologicznych i społecznych.
- Przyjrzymy się temu, co może nam ułatwiać dokonywanie takich wyborów zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w lokalnym środowisku.
- Podzielimy się doświadczeniami i pomysłami, które mogą nasza inspirować do działania na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości Gminy Żarów.
- Porozmawiamy o lokalnych markach i inicjatywach, które warto promować przy okazji wydarzeń społecznych, kulturalnych i edukacyjnych.
- Zastanowimy się wspólnie, jaki potencjał mają lokalni wytwórcy – od serów, przez miody, po mąkę czy piwo – i jak można ich lepiej zauważać oraz wspierać. Postaramy się także zmapować ich potrzeby i zasoby jakim dysponują.
- Poszukamy pomysłów na to, jak osoby i instytucje organizujące wydarzenia mogą współpracować z twórcami produktów lokalnych.
- Będzie też przestrzeń na rozmowę o tym, jak możemy razem działać na rzecz dobrej, wspólnej przyszłości – w duchu współpracy i wzajemnego wsparcia.
PROWADZENIE: KRZYSZTOF BIELASZKA – menedżer, badacz i animator kultury, członek zarządu Fundacji Ładne Historie. Posiada doświadczenie w realizacji projektów w obszarze kultury, sztuki i działań społecznych na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym zarówno artystycznych jak i opartych o sieciowanie oraz wymianę wiedzy i kompetencji. Jego pasją jest ekologia, zrównoważony rozwój oraz wszystko co lokalne. Współpracował z interdyscyplinarną grupą Sympozjum Wrocław 70/20, BWA Wrocław, Muzeum Współczesnym Wrocław, Fundacją Avant Art, Fundacją In Situ, MBP, CK Nowy Pafawag, Wrocławskim Instytutem Kultury, Strefą Kultury Wrocław (wcześniej w ramach obchodów ESK Wrocław 2016 współprowadził program rezydencji artystycznych i współpracy międzynarodowej AIR Wro), Fundacją Sztuki Współczesnej Art Transparent i OP ENHEIM.
Projekt „ŻARÓW. Miasto” został dofinansowany w ramach Rządowego Programu NOWEFIO edycja 2025 przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Dodaj komentarz
Komentarze (0)