KGW Lutomia Dolna zaprasza na kulinarną grę terenową

sobota, 10.7.2021 12:54 5854 8

 

Są nie tylko najdłużej działającym kołem gospodyń w gminie Świdnica, ale słyną także z kulinarnych specjałów. Dodatkowo edukują, uczestniczą w wielu wydarzeniach dając wiele powodów do radości, promują sołectwo i gminę. Ich kapusta wielkopostna i ziemniaczane de volaille były wśród 62 potraw wytypowanych do III etapu Kulinarnej Biblii Polskich Potraw Tradycyjnych. Teraz zapraszają do udziału w edukacyjnych grach terenowych, czyli questach – promując swój „Szlak lutomskich smaków”.

Tematyka

Quest prowadzi po ścieżce edukacyjnej „Szlak lutomskich smaków”, biegnącej przez Lutomię Dolną. Na trasie dowiesz się o wyjątkowych zdolnościach kulinarnych członkiń Koła Gospodyń Wiejskich Lutomia, dzięki którym ich potrawy słynne są w całej gminę.

Gdzie to jest?
Lutomia Dolna znajduje się znajduje się 15 km na południe od Świdnicy. Wyprawa zaczyna się na parkingu przy kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego.

Czym są questy?

To gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów. Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu w terenie. Może to być spacer po miejscowości, jazda rowerem przez las, spływ rzeką czy zwiedzanie muzeum. Do zabawy wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja mobilna Questy – Wyprawy Odkrywców. Ulotki są dostępne w wybranych punktach informacji turystycznej lub jako plik do pobrania ze strony internetowej questy.org.pl. Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem w terenie i poznaje sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców czeka „skarb” – pojemnik finałowy, a w nim pamiątkowa pieczątka i Księga Questu. Odcisk pieczęci i wpis do Księgi potwierdzają przebycie trasy.

Więcej informacji o questach: www.questy.org.pl

DOSTĘPNE QUESTY NA TERENIE GMINY ŚWIDNICA

  1. Strażacki quest w Burkatowie
  2. Wyprawa nad Jeziorko Daisy
  3. Tajemnice Śląskiej Doliny
  4. Perełki Grodziszcza – najstarszej dolnośląskiej wsi
  5. Z nurtem Bystrzycy
  6. Śladami Emila Krebsa – śląskiego geniusza z Opoczki
  7. Ścieżkami historii w Komorowie
  8. Historyczna wyprawa po Mokrzeszowie
  9. Ekologiczna wyprawa w Boleścinie
  10. Malarskie impresje w Makowicach
  11. Szlakiem Bitwy pod Lutomią
  12. W cieniu holenderskiego wiatraka w Gogołowie
  13. Szlak lutomskich smaków

Źródło: gmina.swidnica.pl

Przeczytaj komentarze (8)

Komentarze (8)

Ś-ca środa, 14.07.2021 15:01
Na kiedy to zaproszenie?może marnie czytam ale w tekście nie widzę daty?
??? poniedziałek, 12.07.2021 15:01
Ile kasy wydano z naszych podatków na te śmieszne questy? Z których przeciez nikt nie będzie korzystał. Zabawa dla zabawy, ale wiadomo ktoś mial zarobić i zarobił. Sztuka dla sztuki. Czy nie lepiej było zrobić kawałek brakującego chodnika? Korzystaliby chociaż mieszkańcy przez lata.
poniedziałek, 12.07.2021 08:55
Cudowna wiadomość!Nareszcie słowo zostało dotrzymane.Płoty powalone zostały naprawione,kikuty po drzewach i krzewach wycięte a trawa po pachy skoszona.Bardzo dziękuję za informację i przekaże innym zainteresowanym.
niedziela, 11.07.2021 02:21
A kiedy porządek wokół cmentarz a???
niedziela, 11.07.2021 13:30
dołącz się daj dobry przykład
poniedziałek, 12.07.2021 00:53
Oczywiście.Ksiądz rozpieprzył płoty,powycinał krzewy i tak wszystko leży.Z mojej strony nie ma problemu,niech w końcu ksiądz rzuci hasło i działamy.
poniedziałek, 12.07.2021 08:49
O pewnie zwolennik byłego złodzieja Bogdana tak morde drze.Przejdz sie na cmentarz i zobacz dokładnie bo tego o czym piszesz to ja tam nie widze.
Mirek poniedziałek, 12.07.2021 12:56
Hehehe dobre.Boguś był mistrzem w swoim fachu to fakt A o co chodzi z tym cmentarzem?