Jak rozpoznać wolontariusza WOŚP? Policja zadba o bezpieczeństwo podczas 32. finału orkiestry
Jak co roku nad bezpieczeństwem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuwać będą policjanci. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na kwestujące dzieci, a także czy zbiórki prowadzone są przez uprawnione do tego osoby. Przedsięwzięcie stanie się również doskonałą okazją do spotkania z mundurowymi na stoiskach promocyjnych w trakcie pikników odbywających się na terenie Dolnego Śląska. Nie zabraknie rozmów o bezpieczeństwie, ale także prezentacji specjalistycznych pojazdów służbowych i policyjnego sprzętu. Dodatkowo funkcjonariusze włączyli się w licytacje na rzecz WOŚP, organizując własne aukcje.
Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą, zatem należy:
- Zbiórkę pieniędzy prowadzić w bezpiecznych miejscach, tj. główne ciągi komunikacyjne, miejsca dobrze oświetlone, miejsca, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, miejsca objęte monitoringiem kamer, itp.
- Unikać prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!
- W przypadku podejrzewania kogoś o złe zamiary, nie obawiać się skorzystania z pomocy osób dorosłych, a także powiadomienia Policji.
- Szczególnie ważne jest, aby wracając do sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy poruszać się w grupie. Wskazana jest pomoc znajomych czy bliskich.
Jak wygląda wolontariusz WOŚP i co zrobić w razie wątpliwości?
- Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
- Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
- Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
- Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
- W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP, nie posiada identyfikatora, a jego puszka wygląda inaczej niż inne, prosimy o kontakt z policją. Apelujemy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu - apeluje mł. asp. Paweł Noga z Komendy Wojewódzkiej Policji.
foto: Łukasz Widzikowski/Fundacja WOŚP, źródło: KWP we Wrocławiu
Przeczytaj komentarze (1)
Komentarze (1)