Tworzenie Programu Wykonawczego do strategii Sudety 2030
Szanowni Państwo,
przedstawiciele podmiotów gospodarczych i organizacji pozarządowych,
na podstawie przyjętej przez Walne Zgromadzenie Sygnatariuszy Inicjatywy Sudety 2030 oferty firmy EffiCon oraz decyzji Komitetu Sterującego w zakresie zasad współpracy uprzejmie informuję, że trwa okres zgłaszania przez gminy i powiaty projektów na okres realizacji 2021-2027 (+ 2 lata), które tworzyć będą Program Wykonawczy do strategii Sudety 2030. W Programie Wykonawczym znajdą się przedsięwzięcia, które mogą być realizowane także przez przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, kościół katolicki, związki wyznaniowe itd. Prosimy o Państwa propozycje, które gmina będzie mogła zgłosić do Programu.
Zgłoszeń projektów dokonuje gmina w formie formularza projektowego w terminie do 31.01.2020 r. Minimalna wartość projektu dla projektów społecznych wynosi 100 tys. zł. a dla projektów infrastrukturalnych 500 tys. zł. Istotną kwestią przy realizacji Inicjatywy Sudety 2030 będą projekty ponadlokalne, które wymagają podejścia partnerskiego i nawiązania współpracy z innymi jednostkami. Dlatego należy zadbać o to, aby zgłaszane były projekty o istotnym dla Inicjatywy Sudety 2030 oddziaływaniu minimum dot. jednej gminy.
Podmioty zainteresowane realizacją projektów wypełniony formularz projektowy powinny przekazać do Urzędu Miejskiego w Złotym Stoku w terminie umożliwiającym jego weryfikację kompletności danych, wpisania się zarówno w cele operacyjne Strategii SUDETY 2030 oraz kategorie interwencji wynikające z rozporządzenia dot. Polityki Spójności UE w okresie 2021-2027, mieści się w określonej dla gminy alokacji środków oraz wprowadzenie do udostępnionej aplikacji.
Informacji w tym zakresie udziela Mirosława Słowiak, tel. 748164164, sekretarz@zlotystok.pl
UM Złoty Stok
Dodaj komentarz
Komentarze (0)