Sprawdź, jak sprytnie korzystać z urlopu w 2015 roku
Rok 2015 nie obfituje niestety w uwielbiane przez Polaków długie weekendy. Nie będzie nas rozpieszczał - przez 252 dni będziemy pracować, 113 będzie wolnych, czyli o 2 dni mniej w stosunku do 2014. Jak zaplanować urlop, aby biorąc kilka dni, odpocząć maksymalnie? Podpowiadamy poniżej:
W miesiącu styczniu wolne ustawowo mamy dwa dni: 1 i 6 stycznia. Wystarczy wziąć dwa dni urlopu, aby odpoczywać przez 6.
Wielkanoc wypada w tym roku dopiero w kwietniu. Tu nie ma pola do szaleństwa. Przywitamy ją 5 kwietnia.
Długi weekend majowy wypada niestety w piątek, sobotę i niedzielę. Na dziewięć dni wolnego mogą liczyć tylko ci, którzy 4 dni urlopu zaplanują tuż przed Świętem Pracy. 24 maja (niedziela) święto kościelne Zielone Świątki, czyli również jeden dzień wolnego.
Boże Ciało w 2015 wypada w czwartek 4 czerwca. Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu (piątek) by rozkoszować się błogim, czterodniowym lenistwem.
W sierpniu 2015 roku nie ma co liczyć na długi weekend, ale Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny wypada w sobotę. Oznacza to, że pracodawca musi wam dać dodatkowy dzień wolny. Jednak to jego decyzja kiedy to zrobi.
W listopadzie też nie za bardzo da się wygospodarować jakiś dłuższy odpoczynek. Dzień Wszystkich Świętych wypada w niedzielę, a Święto Niepodległości w środę, czyli generalnie można wziąć dwa dni urlopu przed, by cieszyć się pięciodniowym wypoczynkiem.
W grudniu jeden dzień świąteczny wypada w sobotę. To oznacza, że należy wam się dodatkowy dzień wolny. Jeśli wykorzystacie go tuż po Bożym Narodzeniu i weźmiecie 3 dni wolnego, to czekają Was prawdziwe wakacje. Zyskacie 10-dniową przerwę od pracy. W sam raz na zimowy odpoczynek.
Dni ustawowo wolne w 2015 roku
1 stycznia (czwartek) Nowy Rok, Świętej Bożej Rodzicielki
6 stycznia (wtorek) Trzech Króli (Objawienie Pańskie)
5 kwietnia (niedziela) Wielkanoc
6 kwietnia (poniedziałek) Poniedziałek Wielkanocny
1 maja (piątek) Święto Pracy
3 maja (niedziela) Święto Konstytucji 3 Maja
24 maja (niedziela) Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
4 czerwca (czwartek) Boże Ciało
15 sierpnia (sobota) Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada (niedziela) Wszystkich Świętych
11 listopada (środa) Święto Niepodległości
25 grudnia (piątek) Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
26 grudnia (sobota) Boże Narodzenie (drugi dzień)
Dodaj komentarz
Komentarze (0)