Zintegrowany System Ratownictwa w obszarze przygranicznym – współpraca i doposażenie jednostek straży pożarnej
27 listopada w Złotym Stoku w nowo wyremontowanej, za fundusze unijne, remizie OSP odbyło się spotkanie w ramach trwałości projektu „Zintegrowany System Ratownictwa w obszarze przygranicznym – współpraca i doposażenie jednostek straży pożarnej”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele partnerów: starostwa powiatowego w Ząbkowicach Śląskich (Partner Wiodący) i gminy Złoty Stok ze strony polskiej i Bila Voda ze strony czeskiej.
Głównym celem projektu była „Poprawa bezpieczeństwa w obszarze przygranicznym poprzez stworzenie transgranicznego systemu przeciwdziałania zagrożeniom”. Mieszkańcy oraz członkowie straży pożarnych z gminy Złoty Stok i gminy Bila Voda utworzyli sieć powiązań w ramach działalności pożarniczej, w sferze towarzyskiej i społecznej. Obecny projekt był kontynuacją pozytywnych skutków wspomnianych działań i będzie służyć podtrzymywaniu wytworzonych relacji i zacieśnianiu powiązań społecznych obu gmin pogranicza.
W ramach realizacji projektu jednostka samorządu terytorialnego gmina Złoty Stok zakupiła dla jednostki straży pożarnej, działającej w obszarze pogranicza, środki łączności bezprzewodowej, które w sytuacjach wystąpienia zagrożeń i oczekiwania wsparcia będzie wykorzystywany po obu stronach granicy. Ważnym komponentem zrealizowanego projektu była współpraca w zakresie szkoleń połączonych z ćwiczeniami i wspólnym planowaniem działań w nowo wyremontowanej i wyposażonej do standardu małej sali szkoleniowej świetlicy OSP w Złotym Stoku. Dla zacieśnienia współpracy transgranicznej i promocji efektów projektu, po obu stronach granicy odbędą się międzynarodowe zawody strażackie polsko-czeskiego pogranicza. W wyniku realizacji projektu kontynuowane będzie tworzenie trwałej sieci transgranicznych powiązań (sieć współpracy)
UMiG Złoty Stok
Dodaj komentarz
Komentarze (0)