[FOTO] XIX Dolnośląski Festiwal Nauki
8 września w Restauracji Dwór Polski, Rynek 5 we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca rozpoczęcie XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, który jest przedsięwzięciem, integrującym różne środowiska naukowe, intelektualne, kulturalne. To impreza popularnonaukowa skierowana do szerokiego grona odbiorców – uczniów szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, studentów, społeczności nauczycielskiej, rodzin z dziećmi, ale również ludzi starszych. Organizatorzy starają się, aby propozycje wydarzeń były ciekawe dla różnorodnych grup odbiorców.
Hasło tegorocznej edycji Festiwalu to „Ziarna Wiedzy”. Tradycyjna inauguracja, która uroczyście rozpoczyna Dolnośląski Festiwal Nauki, wyjątkowo będzie miała miejsce w Wielkiej Sali Ratusza Muzeum Miejskiego Wrocławia, 15 września 2016 r. o godz. 14:00. Nim jednak zabrzmi hejnał DFN, na Promenadzie Staromiejskiej przy Teatrze Lalek zapraszamy na Park Wiedzy. Ta impreza plenerowa, przyciągająca co roku tłumy zarówno dzieci, jak i ich opiekunów, w tym roku odbędzie się w weekend poprzedzający uroczyste rozpoczęcie DFN – 10-11 września w godz. 11-15.
Edycja stacjonarna we Wrocławiu potrwa do 21 września. W tym czasie na wrocławskich uczelniach wyższych oraz w instytucjach kulturalnych odbędzie się kilkaset wydarzeń ze wszystkich dziedzin nauki. Po zakończeniu edycji stacjonarnej, Festiwal przeniesiemy kolejno do miast regionu:
Wrocław 16-21 września 2016 r.
Legnica 22-24 września 2016 r.
Lubin 29-30 września 2016 r.
Zgorzelec 29-30 września 2016 r.
Jelenia Góra 6-7 października 2016 r.
Bystrzyca Kłodzka 6-7 października 2016 r.
Dzierżoniów 6-7 października 2016 r.
Wałbrzych 13-28 października 2016 r.
Ząbkowice Śląskie 19-21 października 2016 r.
Głogów19-21 października 2016 r.
- Ogromne przedsięwzięcie, jakim jest Dolnośląski Festiwal Nauki, nie byłoby możliwe bez wkładu pracy, zaangażowania i pasji rzeszy osób, związanych na co dzień nie tylko ze środowiskiem naukowym, ale również ze światem sztuki i kultury. Chciałbym gorąco podziękować wszystkim, bez których nie mogłoby powstać coś tak niezwykłego i pięknego jak Dolnośląski Festiwal Nauki. Dziękuję też naszym sponsorom, patronom i darczyńcom. Dzięki ich wsparciu możemy organizować to wyjątkowe wydarzenie - mówi dr. hab. Kazimierz Orzechowski, prof. UWr, Środowiskowy Koordynator DFN
Udział w konferencji wzięli:
- dr Zygmunt Domagała, Uniwersytet Medyczny
- mgr Barbara Ceder- Sroka, Uniwersytet Wrocławski
- dr Tomasz Piasecki, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
- dr hab. inż. Elżbieta Wojaczyńska, Politechnika Wrocławska
- dr hab. Kazimierz Orzechowski, prof. UWr, Środowiskowy koordynator Dolnośląskiego Festiwalu Nauki
- prof. dr. hab. Adam Pawłowski, Uniwersytet Wrocławski
- dr Mariola Kuczer, Uniwersytet Wrocławki
- dr hab. Egbert Piasecki, prof. PAN, Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN
- dr Marta Sochocka, Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN
Cały program XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauk - KLIKNIJ TUTAJ!
źródło: www.festiwal.wroc.pl
Dodaj komentarz
Komentarze (0)