Dotacje dla Barda, Stoszowic, Kamieńca i Złotego Stoku w ramach wsparcia gmin górskich
Cztery gminy z powiatu ząbkowickiego: Bardo, Stoszowice, Złoty Stok i Kamieniec Ząbkowicki otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich z przeznaczeniem na zakupy inwestycyjne lub inwestycje w ogólnodostępną infrastrukturę turystyczną oraz w infrastrukturę komunalną związaną z usługami turystycznymi.
fot. pixabay
Pieniądze można będzie przeznaczyć na finasowanie lub dofinansowanie ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej, a także infrastruktury komunalnej związanej z usługami turystycznymi, w szczególności budowy, rozbudowy, przebudowy lub modernizacji.
Gmina Bardo - 2 473 760,46 zł
- Zagospodarowanie terenów turystyczno-rekreacyjnych związanych z utworzeniem parku Czereśniowy Sad.
Gmina Stoszowice - 1 882 876,81 zł
1. Utworzenie boiska wielofunkcyjnego w Grodziszczu
2. Budowa pumptracka w Srebrnej Górze o różnym stopniu trudności
3. Budowa trasy rowerowej singletrack w Srebrnej Górze
4. Budowa trasy Familytrack oraz utworzenie miejsca rekreacyjno- wypoczynkowego
5. Rewitalizacja parku w Grodziszczu.
Gmina Złoty Stok - 1 689 511,56 zł
- Przedmiotem inwestycji jest wykonanie przez gminę zadań w celu pełnego wykorzystania potencjału turystycznego, zgodnie ze Strategią Rozwoju Gminy. Wnioskowane dofinansowanie to: adaptacja pomieszczenia na wypożyczalnię z zakupem sprzętu turystycznego i budową skateparku, wkład własny do rewitalizowanego na cele kulturalno-turystyczne kościoła poewangelickiego, zakupu zestawu do videomappingu, lunety montowanej na wieży kościoła, zakupu sceny, nagłośnienia i wyposażenia widowni wewnątrz kościoła.
Gmina Kamieniec Ząbkowicki - 3 468 426,43 zł
- Inwestycja pn. „Utworzenie Centrum Edukacji Przyrodniczo – Ekologicznej Parku Kulturowego Gminy Kamieniec Ząbkowicki” – etap II, stanowić będzie ogólnodostępną infrastrukturę turystyczną. Obejmuje zmianę sposobu użytkowania dawnej wozowni wchodzącej w skład zespołu pałacowego w Kamieńcu Ząbkowickim, na parterze: pracownia i warsztaty edukacji ekologicznej, na I piętrze: czytelnia, laboratorium edukacji ekologicznej. Inwestycja obejmuje węzły sanitarne i zaplecze socjalne.
Przeczytaj komentarze (10)
Komentarze (10)
DKM