[FOTO] Ruszyła budowa hali sportowej w Ziębicach
W Ziębicach ruszyły prace ziemne związane z budową hali sportowo-widowiskowej. Wyczekiwana od lat inwestycja ma kosztować prawie 41 milionów złotych.
Hala zlokalizowana będzie między ulicami Wojska Polskiego a Spacerową. Wykonawcą inwestycji będzie firma Budimex S.A. Hala ma powstać w ciągu 24 miesięcy od podpisania umowy, które miało miejsce w sierpniu tego roku. Inwestycja będzie kosztowała 40,7 mln zł, a już teraz gmina pozyskała 41 proc. wartości zadania z trzech źródeł: Programu Inwestycji Strategicznych Banku Gospodarstwa Krajowego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.
Powierzchnia netto budynku wynosić będzie ponad 3.700 metrów kwadratowych. Głównym przeznaczeniem projektowanego budynku jest hala sportowa umożliwiająca rozgrywki sportowe w piłkę siatkową, koszykówkę, piłkę ręczną. Ponadto hala ta służyć będzie dla celów treningowych oraz urządzania koncertów i występów artystycznych dla mieszkańców gminy oraz dla realizacji szkolnych zajęć sportowych dzieci i młodzieży.
W hali sportowej na poziomie parteru zaprojektowano widownie mobilne 2 sztuki po 66 miejsc siedzących oraz 3 miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich (łącznie 135 miejsc). Na I piętrze zaprojektowano trybuny stałe dla 522 widzów. Łącznie to 657 miejsc. Projekt hali sportowej o wymiarach 58,54m x 47,65m, przewiduje budynek dwukondygnacyjny, bez podpiwniczenia. Projektowana bryła budynku ma zwartą formę, krytą dachem płaskim. W budynku zaprojektowano halę sportową wraz z 2-kondygnacyjnymi zapleczami sanitarno-szatniowymi, siłownię, trybuny oraz, w północnej, części obiektu zaplecze techniczne i administracyjne z pokojami biurowymi i salą konferencyjną.
Do budynku hali sportowej zaprojektowano 5 wejść w tym: po stronie zachodniej w centralnej części budynku wejście główne dla widzów, składające się z dwóch drzwi 2- skrzydłowych. Wejście to podkreślone jest w elewacji przez zastosowanie wykończenia z cegły elewacyjnej na poziomie parteru i I piętra oraz zaprojektowano je na krawędzi uskoku ściany elewacyjnej. Wejście to wykorzystywane będzie w przypadku organizacji dużych imprez z udziałem widowni. Po stronie północnej, zaprojektowano wejście dla uczniów/sportowców na zajęcia z wychowania fizycznego/treningi. Wejście to wyróżniono w elewacji poprzez zaprojektowanie go w podcieniu uzyskanym poprzez skośnie zaprojektowaną ścianę zewnętrzną na poziomie parteru, biegnącą przez znaczną część długości tej elewacji oraz poprzedzone ścianą z perforacjami w kształcie arkad. Po południowej stronie zaprojektowano jeszcze 2 wyjścia ewakuacyjne z klatek schodowych znajdujących się w skrajnych narożnikach budynku. Po północnej stronie projektowanej hali sportowej zaprojektowano ceglane arkady, na których oparto taras na poziomie I piętra. Ponadto w elewacji zachodniej na poziomie parteru zaprojektowano arkadowe wykończenie otworów okiennych oraz głównego wejścia do budynku.
Przeczytaj komentarze (12)
Komentarze (12)