VI edycja "Tanecznym Krokiem" za nami
17 listopada w Ząbkowickim Ośrodku Kultury odbyła się kolejna impreza seniorów "Tanecznym Krokiem".
VI edycję Przeglądu Zespołów Tanecznych „Tanecznym Krokiem” rozpoczął Teatr Tańca „Impresja” ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku „Tęcza” w Trzebnicy brawurowo zatańczonym polonezem do muzyki Wojciecha Kilara. Tym samym i zespoły taneczne włączyły się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
- "Tanecznym Krokiem” to spotkanie, które opowiada o marzeniach i uczuciach. Nawiązuje do przeszłości, pierwszych miłości, wzlotów, doświadczeń i niezrealizowanych pragnień, a wszystko to wyrażone tańcem, gestem, uśmiechem, ruchem tancerza, który na czas trwania pokazu staje się kimś innym.W tańcu można się zatracić, pokazać inną twarz – tak było i na naszym tanecznym spektaklu - mówi prezes Ząbkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Grażyna Kwiecińska.
W dwóch odsłonach prezentowały się dolnośląskie i opolskie zespoły:
NASHITA reprezentujący Szkołę Tańca AZS TANERO NYSA, z wielce utalentowaną solistką Anną Kołodziej, wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy, jednocześnie choreografem, założycielem i instruktorem zespołu.
PLUS – MINUS z Międzylesia - zespół powstał dzięki realizacji projektu „Twój pomysł na kulturę”. Instruktorem jest Beata Tokarska. Tańczą taniec nowoczesny, hiszpański, disco i folkowy.
Teatr Tańca „IMPRESJA” z Trzebnicy powstał w 2015 roku przy Trzebnickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Zespół powstał przy współudziale Wandy Radłowskiej, prezes Stowarzyszenia „Radość Życia” w Wałbrzychu. Teatr prowadzi Halina Moroń-Gdowska.
RUSAŁKI profesjonalne, miłe pełne seksapilu dziewczyny z Polanicy Zdroju prezentują swe niewątpliwe wdzięki i wielkie poczucie humoru. Taniec dla nich stał się odskocznią od codziennych problemów. W działalności charytatywnej nie mają sobie równych, przynajmniej wśród zespołów tanecznych.
LADIES ze Środy Śl. wielokrotnie nagradzany na przeglądach i festiwalach zespołów tanecznych . Przeważnie zajmują miejsca medalowe. Na Międzynarodowym Festiwalu w Nysie – Marta Matuszewska została okrzyknięta i ogłoszona przez jury konkursu najlepszą tancerką festiwalu. Jest to grupa kobiet, które połączyła miłość do tańca . Wiedzą dokładnie czego chcą, wiedzą jak to osiągnąć i po prostu to robią.
JAZZGOTKI – nasz rodzimy zespół - gospodarze spotkanie - wielokrotnie nagradzany, a ich największe sukcesy to niewątpliwie Grand Prix na Festiwalu Zakręconych Seniorów we Wrocławiu i I miejsce na Juwenaliach III Wieku w Warszawie. Wnioski ze spotkania nasuwają się same;
- Trzeba tańczyć, bo taniec ma korzystny wpływ na ciało i psychikę, polecany dla wszystkich bez względu na wiek, wykształcenie i warunki fizyczne. Jest to wielka nauka pokory i cierpliwości oraz panowania nad emocjami i stresem - podsumowuje Grażyna Kwiecińska.
Fotorelacja Z. Kwieciński
Przeczytaj komentarze (1)
Komentarze (1)