[FOTO] Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Inkubatora Przedsiębiorczości w Ząbkowicach Śląskich
Przy ulicy Biznesowej w Ząbkowicach Śląskich rozpoczęła się budowa Inkubatora Przedsiębiorczości, gdzie siedzibę ma znaleźć minimum dziewięć firm. W czwartek 20 października uroczyście wmurowano kamień węgielny pod inwestycję.
Koszt inwestycji to 4,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie RPO województwa dolnośląskiego to ponad 3,1 mln zł.
- Budynek powstaje w obrębie ząbkowickiej strefy ekonomicznej przy ulicy Cukrowniczej i nowej ulicy Biznesowej. Co ważne jest usytuowany obok powstającej hali przemysłowo-magazynowej WSSE, obok już działają dość prężnie firmy takie jak: Globimix, DRG Zinc-Metal, Baud Industries czy Biomasa Partner Group. W niedalekiej przyszłości także tutaj obok powstanie duży zakład produkcyjny z branży spożywczej. Jak widać Ząbkowice Śląskie mają bardzo dobry klimat dla biznesu – mówiono podczas rozpoczęcia uroczystości.
Jak mówił burmistrz Ząbkowic Śląskich, Marcin Orzeszek, Ząbkowicki Inkubator Przedsiębiorczości to kolejna w ostatnich latach inwestycja , jak komunikacja gminna, kryty basen, czy nowy żłobek, służąca rozwojowi gminy Ząbkowice Śląskie. Równie ważne jak inwestycje samorządowe są inwestycje prywatne, których na terenie gminy jest coraz więcej.
- Ogrom pracy włożonej w ostatnich latach pokazał, że właśnie inwestycje prywatne są przyciągane do Ząbkowic Śląskich – mówi Marcin Orzeszek, wskazując choćby na park handlowy czy McDonalds – Jeśli takie inwestycje są realizowane, to znaczy, że jest potencjał gospodarczy w naszym mieście, naszej gminie.
Akt erekcyjny Inkubatora Przedsiębiorczości w Ząbkowicach Śląskich podpisali: burmistrz Ząbkowic Śląskich, Marcin Orzeszek, przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Dominik i wykonawca, prezes zarządu lidera konsorcjum, PBO Śląsk Sp. z o.o., Marek Zychla. Następnie tuba z aktem została wmurowana w fundamenty powstającego inkubatora.
Inkubator przygotowany będzie pod działalność minimum dziewięciu firm. Wśród pomieszczeń znajdzie się część biurowa wyposażona w meble i sprzęt komputerowy z możliwością skorzystania z infrastruktury informatycznej i Internetu. Dla potrzeb pracowników firm inkubowanych zaplanowane są zaplecza socjalne, aneksy kuchenne, sala dla małego dziecka, sala usługowa wyposażona w profesjonalne urządzenia wielofunkcyjne, drukarki 3D, skanery 3D oraz plotery. Powstanie także nowoczesna serwerownia oferująca firmom dostęp do serwerów, dysków, UPS oraz posiadająca nowoczesne zabezpieczenia sieci i danych.
Ponadto korzystający z inkubatora będą mieć możliwość przeprowadzenia profesjonalnych szkoleń i konferencji dzięki sali konferencyjnej na pierwszym piętrze, wyposażonej w nowoczesny multimedialny sprzęt oraz 10 laptopów (sala z własnym zapleczem kuchennym z możliwością przygotowania i przechowywania drobnego poczęstunku).
Inkubator posiadać będzie także halę magazynową wyposażoną w dwie chłodnie, szafy i półki magazynowe, podzieloną na boksy z mobilnych płyt, co oznacza możliwość dostosowywania powierzchni każdego boksu dla potrzeb danej firmy.
Firmy będą mogły korzystać z inkubatora w trybie prezydenckim, czyli wynajmować powierzchnię i korzystać z pakietu usług zgodnie z regulaminem obiektu, lub w trybie nierezydenckim, czyli nie wynajmować powierzchni, lecz korzystać z infrastruktury i oferty zgodnie z regulaminem.
Przeczytaj komentarze (6)
Komentarze (6)