Zajęcia z historii w „Bajce”- konkurs na najładniejszy kotylion rozstrzygnięty!
W przeddzień Święta Narodowego Odzyskania Niepodległości 11 Listopada, w Placówce Opieki Przedszkolnej „Bajka” w Złotym Stoku, rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszy kotylion związany właśnie z tym świętem.
Ogromnie ucieszyło nas, że wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie ogłoszonym wśród najstarszych dzieci z grup: „Biedronki” oraz „Żabki”. Rozstrzygnięcie konkursu poprzedzone było wieloma sytuacjami, w których nasze przedszkolaczki poznawały historię tego święta. Nauczycielki grup panie Alicja Jurasz i Justyna Złoty wprowadzały dzieci w świat poszanowania oraz ukochania naszej Ojczyzny – Polski. Nasze dzieci znają już hymn oraz barwy naszego kraju. Wiedzą, że hymn należy śpiewać na baczność a nasza flaga jest biało czerwona. Dzieciom znana jest też postać marszałka Józefa Piłsudskiego, który doprowadził do odzyskania niepodległości przez Naród polski. Dzień 11 listopada 1918 roku jest jednym z najważniejszych w historii naszej ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, którzy wywalczyli wolność dla naszejOjczyzny, dzisiaj możemy radośnie spędzać czas w przedszkolu.
Czesław Janczarski napisał piękny wiersz dla przedszkolaków pt. „Co to jest Polska?”
Co to jest Polska? – spytał Jaś w przedszkolu.
Polska – to wieś i las, i zboże w polu,
i szosa, którą pędzi do miasta autobus,
i samolot, co leci wysoko nad tobą.
Polska – to miasto, strumień i rzeka,
i komin fabryczny co dymi z daleka,
a nawet obłoki, gdy nad nami mkną.
Polska to jest także twój rodzinny dom.
A przedszkole? Tak i przedszkole,
i róża w ogrodzie i książka na stole.
Dzieci zostały zapoznane z wierszem i już wiedzą, że wszystko co nas otacza to nasza ojczyzna, którą należy szanować i kochać. Należy być dobrym patriotą, rozwijać poczucie przynależności narodowej.
Jury miało niełatwe zadanie i zdecydowało, że wszystkie dzieci zasługują na nagrody za udział w konkursie i piękne prace. Dzieci otrzymały kolorowe flamastry oraz balony. Ufundowane zostały również nagrody dodatkowe w postaci książeczek, które powędrowały do dzieci szczególnie wyróżnionych prac.
Kotyliony, które wyeksponowaliśmy w holu przedszkola, odznaczają się wyjątkową estetyką, pomysłowością, znajomością tematu, kreatywnością dzieci oraz ich rodziców. Nasze najmłodsze przedszkolaczki – „Pszczółki” oraz „Akademia małego przedszkolaczka” już zapoznały się z wystawą kotylionów, które bardzo im się podobały.
Dziękujemy za zaangażowanie i nieszablonowe prace, które upamiętniają odzyskanie wolności.
Przeczytaj komentarze (1)
Komentarze (1)