Kompletnie pijana jechała "ósemką" z Wrocławia. Policję zawiadomił autostopowicz, którego zabrała
Policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali pijaną jak bela kobietę, która nie dość, że kierowała samochodem jadąc drogą krajową nr 8 z Wrocławia w kierunku Kłodzka, to jeszcze wzięła po drodze autostopowicza. Ten powiadomił o sprawie policję.
W niedzielne popołudnie,1 marca, dyżurny ząbkowickiej komendy otrzymał zgłoszenie z informacją, że drogą krajową nr 8 w kierunku Kłodzka jedzie osobowa toyota, za kierownicą której siedzi kompletnie pijana kobieta. Policję powiadomił autostopowicz, którego kobieta zabrała. W momencie, gdy zauważył w jakim stanie znajduje się kierująca, z obawy o swoje życie, wysiadł przy pierwszej okazji i zadzwonił na 112.
- Funkcjonariusze szybko i skutecznie zatrzymali wskazany w zgłoszeniu samochód. Za kierownicą siedziała 40-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego w stanie upojenia alkoholowego. Alkomat wykazał u niej aż 3,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo kobieta miała w samochodzie kilka małych butelek z wysokoprocentowym alkoholem. Każda z nich była otwarta. Policjanci zabezpieczyli toyotę, którą poruszała się zatrzymana, a 40-latkę przewieźli do komendy, aby przeprowadzić wszystkie niezbędne czynności - mówi kom. Ilona Golec, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.
Funkcjonariusze zdążyli dowiedzieć się, że kobieta jechała z Wrocławia i chciała dotrzeć do Lądka-Zdroju, ale po kilku minutach alkohol zadziałał tak mocno, że dalsza komunikacja z kierującą stała się niemożliwa. Kobietę odebrał mąż, gdyż w tym stanie nie mogłaby opuścić budynku komendy. Jej samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.
Pamiętajmy!
Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest skrajnie niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego.
Po spożyciu alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości i jesteśmy skłonni do brawury. To wszystko powoduje, że kategorycznie nie powinniśmy w takim stanie wsiadać za kierownicę.
Konsekwencje jazdy na „podwójnym gazie” ponoszą nie tylko nieodpowiedzialni kierowcy, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu często są tragiczne w skutkach, dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy - REAGUJMY!
Przeczytaj komentarze (27)
Komentarze (27)
No, feministki, co taka cisza? Czas start!